Masz pytania? 570 490 990

Reklama na YouTube - dlaczego warto w nią inwestować?

Płać tylko za realne efekty!

W modelu kampanii reklamowych YouTube przyjęto, że płaci się tylko i wyłącznie za realne wyświetlenia reklam. Oznacza to tyle, że poniesiesz koszty tylko za te wyświetlenia Twoich filmów, na które widz sam się zdecyduje. To znacząco podnosi efekty takiej reklamy i drastycznie obniża jej koszty.

YouTube-logo-full_color
youtube

Precyzyjnie dotrzyj do Twoich klientów!

Dzięki zaawansowanym metodom kierowania reklam takich jak płeć, wiek, lokalizacja, zainteresowania czy słowa kluczowe, możesz dokładnie określić grupę odbiorców Twoich reklam. Dzięki temu będą one wyświetlane tylko osobom, które są Twoimi potencjalnymi klientami! Nie wydawaj pieniędzy w ciemno – poznaj swoich klientów!

Pokaż swoją ofertę na wielu urządzeniach!

Czy wiesz, że ok 25% reklam w YouTube jest odtwarzana na urządzeniach mobilnych takich jak tablety czy komórki? Dzięki temu możesz budować jeszcze większą rozpoznawalność swojej marki! Twoi klienci często korzystają z urządzeń takich jak komputery, tablety, telewizory SmartTV, a nawet konsole do gier. Pozwól im poznać Twoją firmę na wielu urządzeniach jednocześnie i wzmocnij swój przekaz.

youtube multidevice

Wideo reklama na YouTube

Serwis YouTube stanowi największą na świecie platformę dystrybucji filmów w internecie. Każdego dnia na YoTube odtwarzanych jest ok. 4 mld filmów. Statystyki mówią (dane wg Megapanel 11.2014), że w Polsce jest ok 16 mln aktywnych widzów w YouTube, do których możesz dotrzeć ze swoją reklamą. Dzięki szerokiej game metod dotarcia, swoją ofertę możesz zaprezentować skutecznie bez znaczenia czy Twoja firma jest dużą korporacją, międzynarodowym koncernem czy działającą na lokalnym rynku małą kwiaciarnią.

Tworząc kampanie reklamowe w YouTube możesz precyzyjnie kierować swoje reklamy, bazując na wielu czynnikach m.in. lokalizacji widza, tematyce filmu przy którym reklama ma być wyświetlana, słowach kluczowych, wieku lub płci widza, czy chociażby ogólnych zainteresowaniach takich jak sport, muzyka lub biznes.

Platforma reklamowa YouTube udostępnia trzy formy reklamy:

1. Reklama wideo

Jest to jedna z najpopularniejszych form reklamowych wśród reklamodawców. Ta najbardziej zauważalna oraz cechująca się najwyższym współczynnikiem dotarcia reklama to nic innego jak materiał filmowy z przekazem promocyjnym Twojej firmy, produktu lub usługi wyświetlany użytkownikom przed, w trakcie lub po zakończeniu wyświetlania się właściwego filmu. Reklamy tego typu należy podzielić na dwa rodzaje, z możliwością pominięcia lub bez możliwości pominięcia.

Reklamy wideo z możliwością pominięcia internauta może pominąć dopiero po 5 sekundach, natomiast reklamy bez tej możliwości mają określoną maksymalną długość do 30 sekund.

2. Banery graficzne

Dostepne są obecnie dwa formaty prezentacji banerów graficznych w YouTube. Są to zbliżony do kwadratu format 300×250 oraz prostokąt 300×60.
Format 300×250 wyświetlany jest zawsze po prawej stronie odtwarzanego filmu. Może być statyczną grafiką, animacją lub tekstem linku sponsorowanego.

Przykładowe realizacje

reklama na youtube invideo

Format 300×250 wyświetlany jest zawsze po prawej stronie odtwarzanego filmu, może być statyczną grafiką, animacją lub tekstem linku sponsorowanego.

reklama na youtube banery graficzne ad

Format 300×60 wyświetlany jest w trakcie odtwarzanego filmu jako animacja, grafika statyczna bądź link sponsorowany, nałożone na trwający film.

3. Promowane filmy w wynikach wyszukiwania

Jest to idealne rozwiązanie dla reklamodawców dysponujących własnymi materiałami filmowymi lub reklamami wideo. Dzięki dostosowaniu kampanii do preferencji użytkowników możesz prezentować własne filmy osobom poszukującym informacji na dany temat. Dostępne są różne metody targetowania reklam: ogólne zaintresowania, dostosowanie do oglądanych filmów, słowa kluczowe i wiele innych. Dzięki nim idealnie trafisz do osoby zainteresowanej Twoją branżą i ofertą!


Chcesz pokazać swoją firmę, usługi lub produkty w YouTube?

Przygotujemy dla Ciebie kampanię reklamową w YouTube, skrojoną pod Twoje oczekiwania!

Kontakt w sprawie tego projektu
Czat z Firmao.pl CRM