Masz pytania? 570 490 990

Optymalizacja stron - poprawienie szybkości działania i estetyki

Prędkość ładowania strony internetowej to pojęcie o wiele ważniejsze i bardziej złożone niż może się to wydawać. Obecnie jest to jeden z ważniejszych czynników determinujących pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania w Google. Optymalizacja stron to czynność, jaka może poprawić znacznie ten ważny czynnik. Użytkownicy pomimo dostępu do szybkich łączy internetowych także coraz częściej doceniają strony zoptymalizowane pod kątem szybkości ładowania się na różnych urządzeniach.

optymaliacja stron www
optymalizacja stron internetowych

Przede wszystkim optymalizacja stron

Tworząc witryny internetowe już od samego początku stawiamy duży nacisk na odpowiednią optymalizację strony. Dzięki wykorzystaniu dostępnych technologii, zwiększamy prędkość ładowania się strony nawet o 40-50%. Do tego celu wykorzystujemy zarówno kompresję po stronie serwera jak i odpowiednie techniki zarządzania multimediami. Dzięki temu pobierane przez internautów pliki podczas otwierania stron www są znacznie mniejsze a strony ładują się szybciej. Wszyscy wygrywają!

5 zasad optymalizacji strony

Podczas projektowania strony www zawsze trzymamy się sztywnych reguł, które pozwalają nam na uzyskanie najlepszych wyników szybkości stron www z zachowaniem najwyższej jakości i estetyki. Krótko mówiąc, optymalizacja stron, to część naszego procestu twórczego, a składa się on z kilku zasad. Oto one.

5 zasad optymalizacji strony www
remarketing krok pierwszy

Optymalizacja wielkości grafik

Mimo powszechnego dostępu do szybkiego internetu, wielkość grafik zawartych na stronie internetowej nadal ma duże znaczenie. Zmniejszenie ich wagi ma znaczący wpływ na szybkość jej ładowania. Ma to szczególnie duży wpływ na optymalizację stron dla urządzeń mobilnych.


two

Kompresja plików CSS i JS

Strony internetowe zawdzięczają swój wygląd dwóm typom plików zewnętrznych, które są ładowane razem ze stroną. Są to arkusze stylów CSS oraz JavaScript. Optymalizacja ich wielkości poprzez kompresję, zmniejsza ilość danych potrzebnych do prezentacji całej strony www.

three

Kompresja plików na serwerze

Wykorzystując technologię kompresji plików na serwerze, zmniejszamy pakiety danych jakie są przesyłane z serwera do przeglądarki. Kiedy przeglądarka pobierze taki pakiet rozpakowuje go i interpretuje. Działa to dokładnie tak samo, jak wtedy, gdy pobieracie z internetu pliki ZIP, z tą różnicą, iż tutaj cały proces odbywa się w pełni automatycznie.


five

Ładowanie skryptów asynchronicznie

Nie wszystkie elementy JS są niezbędne do poprawnego wyświetlenia strony www. Wykorzystując ten fakt, możemy zoptymalizować stronę tak, aby elementy nie wymagane do działania strony ładowane były niezależnie od strony www. Dzięki takiej optymalizacji czas ładowania się strony drastycznie się zmniejsza.

five

Wykorzystywanie formatów wektorowych zamiast bitmap

Pewne elementy wizualne stron internetowych, które są tylko ozdobnikami nie muszą być zapisywane jako pliki jpg czy png. Wykorzystując pliki wektorowe możemy zmniejszyć ilość ładowanych danych jakie generują grafiki.

Możemy poprawić działanie Twojej strony www!

Napisz do nas lub zadzwoń. Przygotujemy dla Ciebie propozycję optymalizacji Twojej strony!

Kontakt w sprawie tego projektu
Czat z Firmao.pl CRM