pozycjonowanie stron internetowych poznan

Agencja SEO BEFORE AFTER Poznań

Pozycjonowanie stron internetowych

Szukasz pomocy w pozycjonowaniu strony internetowej? Jesteś małą lokalną firmą czy reprezentujesz dużą korporację? Dla nas nie ma to znaczenia! Od 2012 pracujemy z firmami takimi jak Twoja z wielu różnych branż, od wymagającej specjalistycznej wiedzy medycyny aż po wykończenia wnętrz, gdzie content marketing to jedna z najskuteczniejszych metod zwiększających zaufanie klientów i ruch na stronie. Jeżeli cenisz sobie uczciwe zasady i transparentność działań? Dobrze trafiłeś! Tak jak Tobie i nam zależy na efektach pozycjonowania stron. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania będziemy musieli się bliżej poznać. Porozmawiamy o Twoich celach biznesowych, o konkurencji i budżecie. Nie boimy się rozmawiać o pieniądzach – odpowiedni budżet jest kluczowy, aby móc zapewnić Tobie osiągnięcie wysokich wyników pozycjonowania. Przeprowadzimy dogłębną analizę i zaproponujemy optymalny plan działań pozycjonowania, aby Twój biznes mógł się rozwijać.

Zalety pozycjonowania strony internetowej

Pozycjonowanie stron internetowych niesie za sobą cały pakiet korzyści dla strony www Twojej firmy, ale także bezpośrednio dla Twojego biznesu. Jest to proces, który łączy w sobie działania z różnych gałęzi marketingu, SEO oraz szeroko rozumianego projektowania stron internetowych.

Pozycjonowanie stron www jest nieoderwalnie połączone z aktywną promocją Twojej firmy, produktów lub usług. Celem jest maksymalizacja rozpoznawalności i widoczności w Google, co bezpośrednio już przekłada się na wzrost sprzedaży.

wzrost widocznosci w google

Poprawa widoczności

Wyższa pozycja w wyszukiwarce to wzrost ruchu na stronie
promocja firmy zwiekszenie swiadomosci marki

Zwiększenie świadomości marki w sieci

Twoja strona pojawi się w TOP10 w Google na najkorzystniejsze frazy dla Twojej firmy.
seo optymalizacja strony

Optymalizacja strony SEO

Twoja strona internetowa będzie dobrze odbierana przez Twoich klientów oraz roboty wyszukiwarek
wzrost widocznosci w google

Wyprzedzisz konkurencję

Zyskując większą lepsze pozycje w Google zwiększysz widoczność i zyski z biznesu
ekspert w branży

Budowanie wizerunku eksperta

Strona wzbogacana jest stale w eksperckie treści co zwiększa zaufanie w oczach Twoich klientów

Jak pozycjonujemy strony internetowe?

Pozycjonowanie stron internetowych nie nie sprint na 100 m – to maraton. Zapewne słyszałeś to już nie raz. Choć powiedzenie to jest bardzo prawdziwe, to nie mówi ono o jednym aspekcie – jest to maraton drużynowy, a do a na drużynę składa się Twój a firma i my!

Podział ról jest prosty – my bierzemy na siebie całą ciężką pracę związaną z tworzeniem treści, optymalizacją strony, monitoringiem, audytami, publikacjami, linkowaniem, doradztwem, etc. Decyzyjność natomiast w sprawie wdrażania nowych rozwiązań zawsze jest po Twojej stronie.

Po każdym kwartale przygotowujemy podsumowanie podjętych działań wraz z zaleceniami ewentualnych zmian i sugestiami nowych rozwiązań, które pozwolą wykorzystać nowo powstałe szanse biznesowe.

W pozycjonowaniu współpraca z Twoją firmą jest słowem kluczowym!

Pozycjonowanie strony - krok po kroku

brief pozycjonowania strony internetowej

01. Wstępny brief
Określamy jakie cele ma realizować pozycjonowana strona np. zwiększenie sprzedaży, pozyskiwanie leadów lub budowanie świadomości marki. Wskazujemy kluczowe produkty lub usługi na których skupione maja być działania promocyjne.

analiza konkurencji pozycjonowania

02. Analiza konkurencji
Analizujemy szczegółowo konkurencję Twojej firmy. Badamy na jakie frazy się pozycjonują, jakie prowadzą działania i jaka jest ich skuteczność. Dokładnej analizie poddajemy także ich strony internetowej. Na tej podstawie przygotowujemy raport i wstępną strategię działań oraz wycenę.

umowa na pozycjonowanie strony

03. Podpisanie umowy
Po podpisaniu umowy pozycjonowania zajmujemy się stroną internetową Twojej firmy, przekazujemy szczegółowy audyt SEO do wdrożenia lub wdrażamy go sami – to jest już indywidualna kwestia ustaleń

monitorowanie strony

04. Monitoring i weryfikacja
Od pierwszego dnia współpracy wdrażamy kompleksowy monitoring. Sprawdzamy jak postępuje wzrost widoczności strony internetowej w Google, jakie frazy generują coraz większy ruch w witrynie. Badamy również ciągłość działania strony internetowej oraz jej kondycję i stan optymalizacji. Wszystko po to aby zadbać o maksymalną dostępność strony i uniknąć przerw w jej działaniu.

05. Content is King, but distribution is Queen
W myśl tej zasady prowadzimy działania content marketingowe, tworzymy treści, prowadzimy blogi lub poradniki i inne formy contentu, który może poprawić widoczność w wyszukiwarce Google. Na nic się on jednak zda, jeżeli nikt go nie znajdzie – w tym celu promujemy treści poprzez między innymi liczne publikacje zewnętrzne.

podsumowanie działań raport skuteczności pozycjonowania

06. Raporty i zalecenia
Poza comiesięcznymi raportami efektów pozycjonowania, co każdy kwartał przygotowujemy szerszy raport z prowadzonych działań. W ramach raportu kwartalnego przygotowujemy również szereg rekomendacji do wdrożenia, które mają na celu zwiększenie efektywności a także wykorzystanie nowych szans jakie się pojawiły. Po ustaleniu dalszego kierunku działań wdrażamy nowe rozwiązania i wracamy do punku 4 – monitorujemy i sprawdzamy.

Pozycjonowanie - dlaczego warto inwestować w SEO?

Czynników przemawiających za pozycjonowaniem strony jest wiele. Marketing w wyszukiwarkach internetowych w głównej mierze składa się z dwóch składowych - reklam płatnych oraz pozycjonowania. Jak się jednak okazuje, wiele badań wskazuje na to, że ok 20% kliknięć w reklamy emitowane w wyszukiwarce Google to tzw. click fraud (nieuczciwe kliknięcia) powodowane przez np. boty internetowe. Oznacza to, że na rynku reklam PPC (pay per click) wartym 60 miliardów dolarów rocznie, ok 12 miliardów to zmarnowane pieniądze.

Należy również pamiętać, że wiele osób celowo ignoruje płatne wyniki wyszukiwania, a część z nich stosuje różnego rodzaju dodatki do przeglądarek mające na celu blokowanie wyświetlania reklam. Jest to potężny segment klientów, do których nigdy Twoja firma nie dotrze, jeżeli marketing oprze wyłącznie o reklamę.

Pozycjonowanie stron internetowych ma na celu zwiększenia widoczności Twojej firmy w wynikach organicznych, do których użytkownicy mają szczególne zaufanie.

Liczba internautów w Polsce stale rośnie. Wg badania Geminus/PBI z kwietnia 2020 r. 23,7 mln korzystało z komputerów a 24,2 mln z urządzeń mobilnych.
Natomiast łączna liczba internautów w Polsce wyniosła

28200000 użytkowników.

 

Pozycjonowanie stron internetowych

Korzyści biznesowe

 

Pozycjonowanie strony zwiększy wartościowy ruch do swojego serwisu

Pozycjonowanie w Google wygeneruje wartościowy ruch na stronie internetowej Twojej firmy, pod warunkiem, że odpowiednio został dobrany zestaw pozycjonowanych słów kluczowych. Wybór nie może być przypadkowy i musi opierać się o twarde dane. Dobre rokujące frazy to takie, które posiadają znaczący wolumen miesięcznych wyszukiwań. Jest to gwarancja i potwierdzenie tego, że pozycjonujemy frazy, których rzeczywiście poszukują potencjalni klienci. Nie bez znaczenia jest także konstrukcja samych fraz kluczowych, tutaj istotne jest to, jaki stawiamy cel pozycjonowania. Jeżeli ma to być zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym to warto skupić się na frazach z tak zwanego długiego ogona. Charakteryzują się one silną intencją zakupową, klienci używając ich nie szukają informacji a po prostu chcą kupić.

Ruch pozyskany z takiego źródła jest znacznie tańszy od reklam w modelu CPC (np. Google Ads) oraz posiada duży potencjał sprzedażowy.

Pozycjonowanie stron internetowych jest relatywnie najtańszą formą marketingu internetowego.

Nie płacisz za każde kliknięcie – ruch jaki zostanie wygenerowanie uniezależniony jest w bezpośredni sposób od budżetu. Najważniejszy jest odpowiedni dobór fraz kluczowych, ponieważ to w dużej mierze one decydują jaki ruch zostanie wygenerowany. Jeżeli celem pozycjonowania jest zwiększenie sprzedaży konkretnych produktów lub usług wtedy najlepiej sprawują się frazy z tzw. długiego ogona – rozbudowane i precyzyjne, użytkownicy posługujący się takimi frazami wiedzą już wszystko na temat produktu. Teraz poszukują jedynie miejsca gdzie go kupić. Jeżeli zaś celem pozycjonowania strony internetowej jest generowanie zasięgu i budowanie świadomości marki – wtedy dobrze sprawują się frazy ogólne z dużym potencjałem ilości miesięcznych wyszukiwań.

Ruch organiczny nie znika po zaprzestaniu pozycjonowania

Pozycjonowanie w przeciwieństwie do reklamy płatnej „za efekt”, nie przestaje generować ruchu po zakończeniu prac. Jako, że pozycjonowanie strony to proces długofalowy, przynosi także długofalowe efekty. Wysokie pozycje wypracowane w przemyślany i profesjonalny sposób będą przynosiły zamówienia jeszcze długo po zakończeniu pozycjonowania.

Dzieje się tak dlatego, że istotą pozycjonowania strony w Google jest doprowadzenie do stanu, kiedy to roboty wyszukiwarki uznają, iż strona jest na tyle wartościowa, aby umieścić ją w pierwszych wynikach wyszukiwania. Nie da się jednak tego osiągnąć ad hoc za pomocą magicznego przycisku. Jest to długa i trudna praca, która w dużym skrócie polega na ciągłej optymalizacji SEO witryny oraz generowaniu wzmianek w postaci linków o Twojej firmie i stronie internetowej.

Pozycjonowanie buduje zaufanie do Twojego brandu

Do Google codziennie wpisywane są miliardy zapytań. Część z nich dotyczy usług lub produktów jakie dostarcza Twoja firma. Ludzie mają duże zaufanie do wyszukiwarki Google, często traktując pierwszą dziesiątkę wyników wyszukiwania jako zaufane i sprawdzone propozycje. Obecność w pierwszej dziesiątce jest więc kluczowa z biznesowego punktu widzenia. Zbudowanie widoczności na całą gamę fraz z danej tematyki sprawi, że zaufanie do Twojej firmy i poczucie bezpieczeństwa w kontakcie z nią znacząco wzrośnie bezpośrednio przekładając się na większą sprzedaż.

Czym jest optymalizacja SEO?

 

Optymalizacja SEO (Search Engine Optimization) to proces na który składa się szereg działań, mających na celu dostosowanie strony internetowej pod wytyczne danej wyszukiwarki, najczęściej Google. Jako przykład takowych wytycznych można przywołać dokument „wskazówki dla webmasterów” opublikowany na łamach działu pomocy wyszukiwarki Google (https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl).

Najczęstsze czynności wykonywane w ramach optymalizacji SEO to między innymi:

Optymalizacja treści pod zbiór słów kluczowych

Sprawdzenie czy teksty na stronie internetowej są zgodne tematycznie z grupą słów kluczowych na które witryna ma być pozycjonowana. Wszędzie tam, gdzie nie jest to wykonane poprawnie treści poddawane są ponownej redakcji lub pisane są od nowa.

Poprawa kwestii technicznych

Na to jak postrzegana jest strona internetowa przez algorytmy wyszukiwarki wpływ ma także kondycja techniczna strony. Zadaniem jest wyszukanie wszystkich błędów w kodzie witryny powodujących niewłaściwe wyświetlanie lub problemy z „czytaniem” strony przez roboty wyszukiwarki. Do tego zbioru czynności zalicza się także wszystkie kwestie usprawniające działanie oraz czytelność strony m.in. wdrożenie rozszerzeń danych strukturalnych, poprawa konstrukcji meta tagów czy chociażby wdrożenie mapy witryny.

Poprawa prędkości działania i wczytywania strony www

Prędkość wczytywania strony oraz jej wydajność ma dzisiaj bardzo duże znaczenie. Google indeksuje strony internetowe w modelu „mobile first”, co oznacza, że domyślnym sposobem czytania witryny przez ich roboty jest wersja mobilna. W tym przypadku prędkość odgrywa kluczową rolę.

Poprawa architektury strony

Jako architekturę strony internetowej uznajemy to, w jaki sposób prezentuje ona treści swoim odbiorcom. Mamy tutaj na myśli zarówno aspekty wizualne, zastosowane znaczniki HTML oraz sposób organizacji nawigacji i połączeń między podstronami (linkowanie wewnętrzne). Wszystkie te aspekty mają bezpośrednie przełożenie na stopień optymalizacji. Strona internetowa z właściwie zbudowaną architekturą powinna w jasny i prosty w odbiorze sposób komunikować gdzie znajdują się najważniejsze informacje, a treści powinny być czytelne i pozwalać na szybkie „skanowanie” przez użytkowników.

Co nowego na Blogu SEO?

  • Czy historia domeny jest czynnikiem rankingowym Google
    Czy historia domeny jest czynnikiem rankingowym Google?
    Kupując domenę internetową, większość osób zakłada, że zaczyna nowy rozdział z czystą kartą. W praktyce jednak okazuje się, że rejestrowane nazwy posiadają już swoją historię stworzoną przez jej poprzednich właścicieli. Czy historia domeny to aspekt, który może wpływać na skuteczność pozycjonowania stron w organicznych wynikach wyszukiwania Google? Sprawdzamy!
  • Dlaczego klastry tematyczne sa tak wazne w pozycjonowaniu
    Klastry tematyczne, czym są i dlaczego są tak ważne w pozycjonowaniu?
    Klastry tematyczne (znane również jako content hub) to jedno z najważniejszych pojęć w nowoczesnym pozycjonowaniu stron internetowych. To właśnie one są jasnym sygnałem dla Google, że nasza witryna zawiera dużą ilość przydatnych treści powiązanych z danym tematem. Jak działają klastry tematyczne i dlaczego warto się nimi zainteresować? Dokładnie to przeanalizujemy.
  • Google Duplicate Content nie zawsze jest negatywnym czynnikiem rankingowym
    Google: Duplicate Content nie zawsze jest negatywnym czynnikiem rankingowym
    Duplicate content jest jednym z tych zagadnień, które powoduje ożywione dyskusje wśród osób zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych. Część specjalistów od SEO unika go jak ognia, obwiniając go o negatywny wpływ na wysokość pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Druga strona przekonuje, że nie taki diabeł zły, jak go malują. Co ważne, John Mueller z Google właśnie tej drugiej grupie przyznaje rację.
  • Google Ta sama tresc w roznych formatach nie jest uznawana za duplicate content
    Google: Ta sama treść w różnych formatach nie jest uznawana za duplicate content
    Czy te same treści opublikowane w formie tekstowej, infografiki, podcastu oraz wideo traktowane są przez Google, jako duplicate content? Jaką rolę odgrywają tutaj intencje użytkownika?
  • pozycjonowanie stron internetowych poznan
    Pozycjonuj (pod)strony internetowe a nie całe witryny!
    Podczas określania strategii pozycjonowania strony internetowej często pod rozwagę poddawana jest kwestia tego na której podstronie skupić się wykonując link building oraz optymalizację SEO. Czy ma być to konkretna podstrona czy adres główny (domena)? Jak zaleca samo Google. powinniśmy skupić się na konkretnych (pod)stronach. Dlaczego? O tym w naszym artykule.