«
»
06/07/2017

Jak zwiększyć ruch z Google (Łatwo, szybko i bez reklam) [PORADNIK SEO]

Bezpłatna wycena pozycjonowania Twojej strony www

Zastanawiasz się ile może kosztować pozycjonowanie Twojej strony internetowej? Wyślij do nas wiadomość - zazwyczaj odpowiadamy w ciągu kilku godzin!

Proszę o wycenę!

W tym artykule:

Chyba nikogo już dzisiaj nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne jest pozyskiwanie ruchu z wyszukiwarki Google. Niestety mimo wysokiej świadomości takiego stanu rzeczy wiele firm marnuje potencjał drzemiący w tym narzędziu. Myślę, że większość z Was zgodzi się ze stwierdzeniem, że: Pozycjonowanie się na ogólne frazy związane z Waszym biznesem jest często bardzo trudne i drogie. W sytuacjach kiedy potrzebne jest zwiększenie ruchu na wskazane frazy stosunkowo szybko - np. przed sezonem sprzedażowym, najprostszym rozwiązaniem wydają się kampanie linków sponsorowanych w Google AdWords. To niestety wiąże się często z dość poważnymi kosztami przeprowadzenia akcji promocyjnych.

Czy aby na pewno są to jedyne sposoby aby zwiększyć ruch z Google?

Czy znasz takie pojęcie jak CTR? Jest to wskaźnik (click through rate) opisujący stosunek ilości kliknięć do wyświetleń reklamy lub linku (np. w Google). Kiedy wpisujesz daną frazę w wyszukiwarkę internetową wyspecjalizowane algorytmy wykonują setki operacji mających ustalić jakie strony internetowe najlepiej odpowiadają na dane zapytanie. Jednym z bardzo istotnych czynników wpływających na wysokość pozycji jest właśnie CTR, czyli ilość kliknięć w link do Twojej strony w stosunku do ilości jego wyświetleń. Zasada jest dość prosta.

Im większy CTR linku tym algorytmy Google uznają, że trafniej odpowiada on na dane zapytanie.

W tym poradniku przedstawię Wam metodę CTR Attraction, dzięki której możesz zwiększyć ruch na swojej stronie www, zwiększając jej CTR - za darmo i szybko!

👍 Poznajcie metodę CTR Attraction

Główną zasadą tej metody jest konstruowanie nagłóków title oraz opisów stron tak, aby możliwie najlepiej wykorzystać ich potencjał do zachęcenia użytkowników do kliknięcia. Aby zobrazować Wam działanie i metodykę przygotowałem analizę trzech wyników wyszukiwania na frazy: "smartfony", "rowery górskie", "konsole do gier".

👋Zwróć się do użytkownika w nagłówku w sposób bezpośredni!

Na wyżej zaprezentowanym obrazku zaznaczyłem na czerwono linki, które są skonstruowane bezosobowo i obojętnie. Ich wartość sprzedażowa jest znikoma. Zwroty takie jak "Smartfony | cena, raty ..." czy "Telefony i smartfony - rodzaj: smartfon - Ceny, Opinie w Sklepie RTV ..." nie niosą ze sobą żadnego ładunku emocjonalnego, nie przykuwają uwagi i nie skłaniają potencjalnych nabywców nowych smartfonów do tego, aby zajrzeć w nie kliknąć. Znacznie lepiej wyglądają za to nagłówki linków oznaczonych na zielono. "Zobacz Naszą Ofertę Smartfonów - Duży Wybór Znanych Marek", "Szukasz idealnego smartfona? Sprawdź ofertę Samsung". W przeciwieństwie do poprzednich czerwonych zwrotów te bezpośrednio namawiają użytkownika do interakcji. Odwołują się do bezpośredniej potrzeby i pragnień użytkowników. Podsumowując, element ten można przyrównać do przechadzania się aleją na miejskim targowisku. Mamy tam wielu sprzedawców pragnących zaoferować nam swoje produkty. Wyobraźcie sobie teraz, że 70% z nich nawołuje do Was w stylu - "Jaja kurze, wolny chów, cena", "Jajka od kur chodowanych na eko paszy", "Zdrowe jaja kurze, ceny, dostawa". Pozostałe 30% używa bezpośrednich zwrotów typu "Mamy dla Pani zdrowe jaja kurze, mamy atrakcyjne ceny, zapraszam!", "Proszę sprawdzić nasze ekologiczne jajka dla całej rodziny!". Na którą z propozycji zwrócilibyście uwagę w pierwszej kolejności?

🤞Złóż użytkownikowi obietnicę! (której możesz dotrzymać)

Wg najnowszych standardów Google, obecnie masz do dyspozycji ok 135 znaków do zagospodarowania. Użyj ich aby stworzyć tekst, który spełni następujące wymagania:
  1. Używaj aktywnego zwrotu (w trybie rozkazującym, pytającym lub co lepsze - łączonym) Przykład: Chcesz stać się ekspertem SEO? Skorzystaj z naszego programu szkoleniowego i zdobądź praktyczną wiedzę potwierdzoną certyfikatem!
  2. Dołącz wezwanie do działania (dosłownie powiedz użytkownikowi, czego od niego oczekujesz) Przykład: Szukasz używanego samochodu z gwarancją? Mamy dla Ciebie wiele samochodów, które spełnią twoje oczekiwania. Kup używany samochód z gwarancją i bez obaw!
  3. Oferujesz bardzo techniczne usługi lub produkty? Użyj strukturalnej budowy opisu z parametrami technicznymi. Przykład: Smartfon Apple iPhone 6, Ekran 4.7, Matryca Retina HD Multi-Touch, Pamięć 16 GB, Aparat 8 Megapikseli, Procesor Apple A8 64-bit 1.4 GHz - Sprawdź dostępność!
  4. Niech opis odzwierciedla treść strony docelowej Google obecnie potrafi ocenić stopień dostosowania meta opisu do właściwej treści strony. Jeżeli zauważy, że opis został stworzony tylko po to, aby podnieść CTR i nie ma związku z treścią docelową, może ukarać taką stronę nałożeniem na nią tzw. filtra lub znacząco obniży jej pozycję w wyszukiwarce.
  5. Dołącz frazy kluczowe do opisu Jest znacznie bardziej prawdopodobne, że Google użyje Twojego przygotowanego opisu jeżeli znajdzie się w nim wyszukiwana fraza. Dodatkowo może także wyróżnić Twój wpis dodając pogrubienie tej frazy bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, sprawiając że będzie on bardziej widoczny od wpisów konkurencji.
  6. Opisy muszą być unikalne Nie dopuszczaj do sytuacji, aby dwa linki do Twojej strony posiadały identyczny opis. W takich sytuacjach wg algorytmu Google strony są mniej użyteczne i wartościowe dla użytkowników co powoduje, że ich pozycje w wynikach wyszukiwania są znacznie gorsze.

👉 Ozdób nagłówek i opis emotikonami EMOJI - 👍

Metoda ta nie jest niczym nowym, jednakże jest niezmiernie rzadko wykorzystywana w komercyjny sposób. Jak widać na obrazku powyżej, wykorzystanie EMOJI w meta title oraz opisie pozwala znacząco wyróżnić wpis na tle innych. W jaki sposób używać EMOJI? Wystarczy odwiedzić jedną ze stron z zestawieniem ikon, np. getemoji.com, odnaleźć tam porządaną ikonę, np. słuchawkę telefonu i skopiować ją jak zwykły tekst. Następnie odpowiednim polu w CMS np. Wordpress > SEO by Yoast wkleić ją i zapiać post. Oczywiście należy uważać, aby nie przesadzić z wykorzystaniem emotikon, ponieważ zbyt duża ilość ikonek może spowodować, że link będzie zawierał zbyt mało wartościowej treści oraz jego wygląd będzie bardziej przypominał choinkę bożonarodzeniową niż link do strony poważnej firmy 😉. Wykorzystując powyższe porady znacząco zwiększysz prawdopodobieństwo, że to właśnie Twoja strona przyciągnie wzrok na tle innych witryn konkurencyjnych. Znacie inne metody na zwiększanie CTR w wynikach wyszukiwania? Podzielcie się nimi w komentarzach!
Kamil Winiszewski
Kamil Winiszewski
Pasjonat ogólnopojętego marketingu internetowego. Od wielu lat zajmuje się SEO ale przez strach przed efektem Dunninga-Krugera nie ma śmiałości nazywania się ekspertem.

Powiązane wpisy

Zarezerwuj termin

bezpłatnej konsultacji SEO ze specjalistą

Wyślij formularz