Zdobycie kuponu na reklamę w Google AdWords za kilka złotych bywa dla wielu osób bardzo kuszące. Na allegro wręcz roi się od aukcji na, których „okazyjnie” można kupić voucher o wartości  250, czy 350 złotych. Ku rozczarowaniu wielu osób – kuponów Google AdWords się nie kupuje! Aukcje to nielegalne źródła, z których korzystanie zakończy się zawieszeniem konta AdWords lub jego całkowitym zbanowaniem.

Przykładowe niezgodne z zasadami akcje w serwisie Allegro:

nielegalne kody adwords

Na Facebooku możecie spotkać się także z takowymi kuszącymi reklamami, które prowadzą bezpośrednio do wspominanych aukcji:

facebook reklama aukcji

Czym są kupony Google AdWords?

Kupony Google AdWords służą do przeprowadzenia pierwszej kampanii reklamowej linków sponsorowanych „dla sprawdzenia” czy ta metoda jest odpowiednia dla Twojej firmy. Wydając minimum 100 zł na reklamę w AdWords po skorzystaniu ze wspomnianego kuponu Google doładowuje Wasze konto promocyjną kwotą na jaką opiewa voucher. Dzięki temu wydając 100 zł można uruchomić reklamę w linkach sponsorowanych o wartości np. 350 zł

Jak legalnie uzyskać kupon?

Aby uzyskać kupon wystarczy założyć konto reklamowe i zwrócić się z prośbą do Google o wydanie kuponu. Od lat kupon można również uzyskać zgłaszając się do agencji reklamowych lub specjalistów w dziedzinie reklamy zajmujących się prowadzeniem kampanii w Google AdWords.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji przy prowadzeniu kampanii w Google AdWords?

Oczywistym jest to, że chcesz aby kampania przynosiła efekty, a budżet był wydawany rozsądnie. W tym właśnie pomagają specjaliści. Twoja kampania jest na bieżąco monitorowana i optymalizowana aby jej efektywność była jak najwyższa. Ponadto od agencji otrzymujesz raport pokazujący skuteczność Twojej kampanii.

Jak wykorzystać otrzymany kod kuponu?

Logując się do swojego konta Google AdWords należy przejść do zakładki „Rozliczenia i płatności” i odnaleźć tam opcję „Ustawienia”. Po przewinięciu strony na sam dół odnajdziecie opcję “Zarządzaj kodami rabatowymi”. Następnie po wprowadzeniu kodu Google sprawdza jego poprawność i potwierdza jego zastosowanie.

Wybierając opcję obsługi kampanii linków sponsorowanych przez agencję, wszystkie te czynności wykonywane są automatycznie przez system reklamowy.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana uzyskaniem kuponu Google AdWords napisz do nas!

Autor:
Ola Winiszewska
O autorze