Dzięki zainstalowaniu wtyczek WordPress Twoja strona internetowa może stać się wielofunkcyjna i wcale nie musisz posiadać umiejętności kodowania. Katalog WordPressa jest największym katalogiem darmowych wtyczek o otwartym kodzie dla WordPressa.

Spośród ogromnej bazy pluginów ciężko osobie początkującej wybrać te najlepsze. Postanowiliśmy dlatego przedstawić Wam listę 10 wtyczek, które według nas są warte uwagi. Wszystkie wtyczki znajdziecie oczywiście na https://pl.wordpress.org/plugins/

Optymalizacja strony internetowej pod SEO

Yoast_SEO_Icon_500x500SEO yoast posiada wszelkie niezbędne funkcje służące do optymalizacji strony i treści pod pozycjonowanie. Dzięki możliwości skorzystania z podglądu dowiesz się, czy Twój tytuł nie jest za krótki, za długi i jak strona internetowa będzie wyglądać w wynikach wyszukiwania. Wtyczka nie tylko poprawi rankingi ale także zwiększy współczynnik klikalności.

screenshot-1 (7)

System komentarzy

DisqusDisqus Comment  ta wtyczka znacznie ułatwia komentowanie i śledzenie dyskusji na stronach. Użytkownik posiada jeden profil do komentowania z możliwością logowania przez Facebooka, Twittera i Google. Łatwość dodawania komentarzy wspiera rozwijanie dyskusji dzięki większemu zaangażowaniu użytkowników. Treści tworzone przez komentujących pozytywnie wpływają na rankingi SEO.screenshot-1

 

Łatwe dojście do portali społecznościowych

Dzięki WP-FlyBox możesz wstawić wysuwające się okienko z wybranymi przez siebie linkami do swoich serwisów społecznościowych. FlyBoxy to Facebook, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Google Plus, Youtube, Feedburner, Flickr, DeviantArt, Vimeo, Instagram, Tumblr i Contact Me.

screenshot-2

Oznaczanie produktów w sklepach internetowych

Wtyczka WooCommerce Product Badge umożliwia wyświetlenie na stronie sklepu i produktu oznaczenie „nowość”, „sale/wyprzedaż”.

screenshot-1 (1)

Bogatsza edycja tekstów

MCE-Add-PluginJeśli standardowa edycja tekstu Wam nie odpowiada i chcecie mieć większe możliwości użyjcie wtyczki TinyMCE Advanced. Pozwala edytować tekst w sposób bardziej zaawansowany. Możecie dodawać, usuwać i porządkować przyciski na pasku narzędzi. Dodatkowe opcje, z których możecie korzystać to np. czcionki, kolory tekstów i tła,  tabele itp.

screenshot-2 (1)

Szybkie udostępnianie

Simple-Share-Button-AdderPrzyciski dzięki którym treści na Twoje stronie będą mogły w szybki sposób zostać udostępnione na wybranych serwisach społecznościowych umożliwi Ci stworzyć Simple Share Buttons Adder.

screenshot-1 (2)

Odpowiednia ochrona

ithemes-security-plugin-reviewTo właśnie iThemes security na ponad 30 sposobów zabezpiecza i chroni stronę internetową. Wychwytuje boty i wzmacnia wszelkie zabezpieczenia. Wtyczka wypełnia także luki w zabezpieczeniach WordPressa.

screenshot-1 (3)

Kopie zapasowe strony internetowej

maxresdefaultUpdraftPlus WordPress Backup Plugin pozwala na tworzenie kopii zapasowych i jej przywracanie w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Kopie tworzone są w chmurze (Amazon S3 (lub kompatybilne), Dropbox, Dysk Google, Cloud Rackspace, DreamObjects, FTP, Openstack Swift, UpdoplastyPlus Vault i e-mail) i przywracane za pomocą jednego kliknięcia. Wtyczka jest niezawodna i polecana przez miliony użytkowników.

screenshot-1 (4)

Przeskalowywanie obrazków

imsanityPliki, które są zbyt duże automatycznie przeskalowuje wtyczka Imsanity. Kiedy administrator prześle np. zdjęcie w bardzo dużym rozmiarze Imsanity zmniejszy go do odpowiedniej wielkości i zastępuje oryginalny obraz.

screenshot-1 (5)

Wejścia na stronę internetową

analitycsGoogle Analytics umożliwia Ci śledzenie ruchu na Twojej stronie. Możesz to robić za pomocą znajdujących się w Twoim instalatorze WordPress statystyk. Poza ogólnymi informacjami zawarte są tam szczegółowe raporty o skuteczności postów i Twojej strony.

screenshot-1 (6)

Autor:
Ola Winiszewska
O autorze
Kategorie: