«
»
10/07/2015

Pozycjonowanie wizytówki w Mapach Google

Bezpłatna wycena pozycjonowania Twojej strony www

Zastanawiasz się ile może kosztować pozycjonowanie Twojej strony internetowej? Wyślij do nas wiadomość - zazwyczaj odpowiadamy w ciągu kilku godzin!

Proszę o wycenę!

W tym artykule:

Google coraz częściej w wynikach wyszukiwania zamiast linków do stron internetowych jako pierwsze wyświetla pozycje z mapy Google. Dzieje się tak, ponieważ w myśl filozofii firmy użytkownikowi mają być dostarczane te treści, które są dla niego najbardziej wartościowe i przydatne. Analizując treść zapytania jakie użytkownik wpisuje do wyszukiwarki, system podejmuje decyzję, czy wyświetlić wyniki w formie tradycyjnej, czy urozmaicić ją o mapy.

Obecnie algorytmy Google coraz dokładniej potrafią przewidywać intencje użytkowników, a co za tym idzie lepiej zgadują, czy poszukiwana fraza ma charakter lokalny (fizyczny), czy nie. Firmy działające lokalnie takie jak sklepy, czy firmy usługowe w szczególności powinny zadbać o to, aby były widoczne w mapach Google. Poniżej zdradzamy kilka trików pozwalających na zwiększenie liczby wyświetleń wizytówek w Google+.

1. Uzupełnij dane kontaktowe, w szczególności nr. telefonu

Wiele firm po dodaniu swoich profili nie robi z nimi już nic. Warto zadbać o to, aby były tam dostępne wszystkie możliwe dane kontaktowe. Google mocno zwraca uwagę na ten aspekt, a w szczególności na numer telefonu. Zadbaj o to, aby był podany tam numer stacjonarny z numerem kierunkowym zamiast numeru komórkowego. Ten mały szczegół potrafi "dać kopa".

2. Dodaj zdjęcia swojej firmy z oznaczeniem geograficznym

Zanim użytkownik wybierze numer telefonu do Ciebie na pewno najpierw sprawdzi jak wygląda Twoja firma. Zadbaj o to, aby znajdowały się tam aktualne zdjęcia od wewnątrz jak i z zewnątrz. Ma to duży wpływ na odbiór w oczach klienta. Zanim jednak prześlesz zdjęcia do profilu, geolokalizuj je. Oznacza to, że należy dodać specjalne meta tagi do zdjęć, aby zawierały one współrzędne geograficzne miejsca, w którym zostały zrobione. Wykorzystaj do tego darmowe narzędzia takie jak np. Picasa. Jeżeli masz taką możliwość, dodaj także zdjęcia swoich produktów.

3. Zastosuj dane strukturalne (rich snippets) na swojej stronie www

Dzięki wdrożeniu danych strukturalnych wyszukiwarki internetowe będą wiedziały, że firma która promuje się za pomocą danej strony internetowej posiada fizyczną siedzibę. Ma to bardzo duży wpływ na pozycję wizytówek i powiązanie wizytówki ze stroną, która jest zoptymalizowana pod tym kątem. Przyniesie to bardzo dobre efekty.

4. Pozyskuj opinie o Twojej firmie w Google+

Poproś swoich klientów, aby wystawili Ci opinię w Google+. Dzięki nim, Google rozpoznaje firmy, które są aktywne i dobrze odbierane przez swoich klientów. Jest to jednak bardzo delikatny aspekt i należy pozyskiwać takowe opinie z rozwagą. O tym jak pozyskiwać opinie pisaliśmy wcześniej tutaj. Opinie są ważne zarówno dla Google jak i dla Twoich potencjalnych klientów. Korzystamy chętniej z produktów i usług, jeżeli ktoś przed nami je sprawdził. Opinie są doskonałym narzędziem do tego, aby pokazać iż jesteś fachowcem w swojej dziedzinie.

5. Dbaj o aktualizacje profilu w Google+

Być może Google+ jako portal społecznościowy nie został gorąco przyjęty przez internautów, jednakże dla algorytmów wyszukiwania nadal jest to ważny czynnik. Profile, które aktualizują swoje konta w Google+ poprzez dodawanie zdjęć, zmiany statusów czyli aktywnie prowadzące działalność w tym serwisie, zaznaczają w ten sposób swoją aktywność. Jest to kolejny sygnał dla algorytmu świadczący o tym, że dana firma jest żywym podmiotem, a nie firmą zombie.

Podsumowując, aby zwiększyć widoczność wizytówki w mapach Google zastosuj poniższe reguły:

  1. Uzupełnij dane kontaktowe o wszelkie możliwe formy kontaktu. Zadbaj o numer telefonu.
  2. Geolokalizuj zdjęcia i przesyłaj je do profilu w G+
  3. Wdroż dane strukturalne na swojej stronie www. Pozwól wyszukiwarkom zlokalizować fizyczną reprezentację Twojej firmy.
  4. Zdobądź pozytywne opinie o firmie w wizytówce Google
  5. Dodawaj aktualności i zdjęcia w serwisie G+ (na koncie firmowym)
Kamil Winiszewski
Kamil Winiszewski
Pasjonat ogólnopojętego marketingu internetowego. Od wielu lat zajmuje się SEO ale przez strach przed efektem Dunninga-Krugera nie ma śmiałości nazywania się ekspertem.

Powiązane wpisy

Zarezerwuj termin

bezpłatnej konsultacji SEO ze specjalistą

Wyślij formularz